Yetişkinlerde ve aynı zamanda çocuklarda diş temizliği, diş tedavisi önemli bir konudur. Öyle ki, çocukların diş hassasiyeti daha fazladır. Erken yaşta diş doktoruyla tanışan çocuklar, diş fırçalama alışkanlığı kazanabilir ve daha sağlıklı dişlere sahip olabilir. Çocuklarda çikolata, şeker gibi tatlı yiyecek tüketimi daha fazladır. Durum böyle olunca çürük dişler de kaçınılmaz olur.

Bu durumun önüne geçmek için çikolata ve şekerlemelere sınırlama getirilse de çürüklerin önüne geçmek imkansız. Bu yüzden çocuklar için diş tedavisi önemlidir. 

Çocuklarda genel olarak görülen diş hastalıkları; çürük, darbe ile oluşabilen sorunlar, kırık, diş çekimi ve temizliktir. 

 Çürük: Genellikle şekerleme yiyen çocuklarda yetersiz diş fırçalama sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Çocuk diş doktorları, dişe yerleşen çürüğü temizler ve dişin kurtulmasını sağlar. 

Darbe ile oluşabilen hastalıklar: Sürekli hareket halinde olan çocuklar, düşebilir ve dişlerini bir yere çarpabilir. Böyle durumlarda görünürde herhangi bir rahatsızlık görülmese de bir diş doktoruna başvurulması gerekir. 

Diş kırığı: Yine hareketli çocuklarda düşmeye ve ye çarpmaya bağlı olarak kırık oluşabilir. Ayrıca sert bir şey ısırıldığı zaman da dişin kırılması mümkündür. Böyle durumlarda kök diş damağın içerisinde gizlenebilir. Bu sorun, çocuk diş doktoru tarafından çözülebilir. 

Temizlik: Yetişkinlerde de bu işlem uygulanır. Diş yüzeyindeki minenin temizlenme işlemidir. Diş yüzeyine yapışan yiyecekler, orada zamanla kalıplaşır. Bu lekeler, fırçalama ile geçmeyebilir. Bu yüzden uzman doktor yardımıyla dişleri temizletmek mümkündür. 

4 Mevsim Diş Polikliniği, uzman doktor kadrosuyla birlikte çocuk diş doktorlarıyla İstanbul Pendik'te hizmet vermektedir. Tedavilerimiz ve fiyatlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için https://4mevsimdis.com/'u ziyaret edin.